Ідея і мета

Мандрівки - особлива стійка форма подорожей, вони включають в себе можливість насолодитися природою і прямий контакт з людьми та їхньою культурою.

Європейські  пішохідні шляхи на далекі відстані сприяють взаємодії  як туристів різних поколінь і соціальних верств, так і місцевих жителів з  "іноземними" гостями.

Європейський шлях E 8 починається в Ірландії, проходить через Англію, Нідерланди, Німеччину, Чехію і Словаччину. На кордоні з Україною закінчується промаркований шлях. Існує прогалина в Україні та Румунії, але остання частина щляху в Болгарії досягає свого закінчення на узбережжі Чорного моря.

У 2005 році Гюнтер Кремер з Нетцверк Вайтвандерн, доктор Даґмар Евердінґ з  Оствінд е. V., та Ігор Дидич  Еко-Hal-Оствінд розробили  проект шляху, який заповнив частину прогалини в регіоні Українських Карпат.  У літні періоди 2006 і 2007 група німецьких туристів протестувала новий маршрут.  Частково група супроводжувалася представники українських екологічних організацій та українськми вченими та їхніми учнями. Мандрівки  Карпатським хребтом та відвідування маленьких сіл в Карпатах ми хочемо зробити можливими також для людей із Західної Європи, з метою сприяння еко-туризму в Карпатах.

Шлях в Українських Карпатах стосується останніх первісних  пралісів в Європі. Все частіше не в останню чергу цікавляться учасники Оствінд -  мандрівних груп цими пралісами тому, що в 2011 році  Національна комісія у справах ЮНЕСКО додала  до існуючої спадщини  пралісів світу в Карпатах німецьку частину.

Так виникла ідея європейського пішохідного шляху в праліси, який з'єднує не тільки праліси всесвітньої спадщини пішохідного шляху на далекі відстані, а й праліси, які знаходяться між ними. Європейський пішохідний шлях в праліси повинен бути проектом сталого регіонального розвитку, який об'єднує екологічно прихильних і культурно вільнодумних людей в Європі.